Zastanawiasz się nad kupnem domu na śląsku? Twoją pierwszą myślą były na pewno Katowice – serce całego śląska. Katowice to niewątpliwie fantastyczna lokalizacja do wprowadzenia się. Warto niemniej rozważyć też inne miejscowości. Nieomal wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, przez co masz sposobność kupić mieszkanie po lepszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest wiele dobrych lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z lepszych cenowo lokalizacji na Śląsku idealnie skomunikowana z Katowicami. Jest to również bardzo dobry wybór dla osób kochających kulturę. Jest tu między innymi Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest też ciekawym miastem pod względem budowlanym. Jesteśmy w stanie w tym mieście odnaleźć bardzo dużo XIX wiecznych kamienic jak również willi, jakie mimo, iż w wielu przypadkach potrzebują odnowienia, robią wrażenie. By zobaczyć mieszkania w Bytomiu na sprzedaż a także wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny podnajmu, jak też sprzedaży kwater w Sosnowcu są niższe aniżeli przeciętna cena dla całego śląska. Jest to jeden z powodów, dla jakich nieruchomości cieszą się w tym regionie tak dużym zainteresowaniem.
Zabytki jak również ośrodki turystyczne, na które warto zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Pałac Oskara Schöna w Sosnowcu (ul. 1 Maja)
– Katedra Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu
– Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Tadeusza Kościuszki ul. Krakowska.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie agencji RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, iż Zabrze jest położone nieco dalej od centrum aglomeracji, mnóstwo osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma ciekawą historię, jaka wpłynęła na jego uformowanie. Znajduje się tutaj wiele historycznych obiektów (głównie z przełomu XIX i XX wieku). Należy zwrócić uwagę w szczególności na:
– Wieża wyciągowa, budynek nadszybia, wagownia (obecnie portiernia) i maszynownia szybu Maciej z około 1910 r.
– Kolonia patronacka Ballestrema, w dzielnicy Rokitnica
– Budynek Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3 Maja 19
– „Stalowy dom” przy ul. Cmentarnej, wzniesiony w 1927 r.
Miasto oferuje także wiele miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Multikno oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania a także domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji. Jest to dobry wybór dla osób, jakie nie muszą żyć w centrum tętniącego życia miasta. Sprawdź oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold.