Wybór stosownych butów częstokroć stwarza ogrom kłopotów, ponieważ wymaga rozpatrzenia sporu kwestii. Oprócz kwestii wyglądu powinna się też liczyć wygoda. Oto parę wskazówek, którymi należało by się kierować przy zakupie właściwego obuwia.

1. Określ aktywność, którą chcesz wykonywać poczas noszenia obuwia.

Idziesz na spacer, w góry, do pracy, a może na ekskluzywną imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze spacery, przede wszystkim te górskie sprawdzą się doskonale trekkingi z solidnym podparciem dla kostek. Buty na elegancką imprezę, na jaką rozważasz się wybrać w sukience – trafionym wyborem będą buty na obcasie, które dodadzą elegancji całej stylizacji. Wielość obcasa wybierz, tak aby było Ci dobrze. Jeśli nie lubisz nadmiernie wysokich szpilek i nie często je zakładasz, nie zmuszaj się do założenia 11 cm obcasów. Buty sportowe – w tym miejscu mamy wielkie pole manewru. W centrach handlowych dostępne są buty do kręgli, do biegania, do piłki nożnej jak i mnóstwa innych rodzajów sportu. Jeżeli masz jedną aktywność, jakiej poświęcasz dużo czasu zakup buty dedykowane dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różnorodne sporty zdecyduj się na obuwie uniwersalne.

2. Materiał ma znaczenie

Kupując buty nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są wykonane. Idealnie nadają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych tworzyw mogą być mało wygodne jak też może być kłopot z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Masz rozmiar 38? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą najlepsze dla Ciebie. Rozmiarówki niektórych producentów są różne, dlatego też warto przymierzyć buty, jakie planujemy kupić i zrobić w nich trochę kroków.