Zniszczone włosy to Twój problem?

Regularne farbowanie, poranne suszenie oraz układanie włosów przyczyniło się do tego, że zrobiły się cienkie i matowe? Poznaj kilka sposobów na to, w jaki sposób skutecznie je zregenerować. Dzięki poradom przez nas umieszczonym Twoje włosy znowu mogą być śliczne jak także błyszczące.

Odwiedziny lekarza:

Pierwsza możliwość to wizyta u specjalisty, który powinien zlecić badania, by zbadać czy nie brakuje nam witamin i minerałów, które odpowiadają za prawidłowy wzrost włosa a także jego odpowiednią strukturę. Po analizie rezultatów i przyjrzeniu się naszym włosom jak także skórze głowy dermatolog powinien przepisać właściwą według niego kurację. Zazwyczaj terapia składa się z suplementu diety i właściwych preparatów do pielęgnacji, czyli w szczególności szamponu pozbawionego parabenów a także odżywki.

Kuracja włosów w domu:

Także w domu posiadasz możliwość na własną rękę spróbować zregenerować swoje włosy. W aptekach można znaleźć mnóstwo suplementów, które posiadają ciekawy skład. Najpopularniejsze są te, które mają dużą porcję skrzypu jak i biotyny. Należy jednak pamiętać, że suplementy, jakie pomogły Twojej koleżance nie muszą pomóc Tobie. Skuteczna kuracja może się wiązać z wypróbowaniem kilku preparatów. Oprócz wewnętrznego odżywienia włosów należy o nie również zadbać od zewnątrz dzięki szamponom a także odżywkom. Najlepiej się sprawdzą te z apteki. Warto także rozważyć wcierki do włosów. Sporą popularnością cieszy się wcierak z kozieradki, która niestety nie ma przyjemnego zapachu, mimo to może dać pozytywne efekty.