Sufity napinane to w chwili obecnej powiew świeżości w branży wykańczania wnętrz. Jest to ciekawa alternatywa dla sufitów podwieszanych, wytwarzanych z kartongipsu. Prawdę mówiąc oba typy sufitów posiadają swe wady oraz zalety. Sufit podwieszany pozwala uzyskać w pełni gładką powierzchnię sufitu. Świetnie kryje każde nierówności jak i części instalacji wodno-kanalizacyjnej bądź elektrycznej. Za ich sprawą da się obniżyć wysokość pomieszczenia.

Montaż sufitu powiązane jest jednak z potrzebą zrealizowania bardziej skomplikowanych prac. W pierwszej kolejności konstruuje się dedykowany stelaż, który za zadanie ma podtrzymywać płyty a w następnych krokach miejsce ma montaż.Kończąc robotę trzeba uzupełnić szparki między częściami sufitu. To wspaniały sposób na zminimalizowanie dźwięków dobiegających z piętra. Na całe nieszczęście instalowanie sufitu z karton-gipsu łączy się z przymusem wyniesienia wszelkich mebelków z pokoju. W trakcie wstawiania i wycinania płyt bardzo się kurzy. Od tego frapunku zwolnić może nas sufit napinany. Sufity napinane to wiążąca się z większymi kosztami alternatywa dla sufitów podwieszanych.

Zastosowanie sufitów napinany jest niebywale duże, ma się możliwość pozyskać dużo opcji aranżacyjnych. Jeżeli pomieszczenie jest bardzo niskie należy myśleć o suficie napinanym z tkaniny imitującej lustrzane odbicie. To świetny pomysł na optyczne podniesienie niskiego biura. Z kolei niezwykle fascynujący efekt ma się sposobność osiągnąć gdy wybór padnie na sufity napinane z ekonomicznym podświetleniem lampkami LED. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się również sposobność wykonania dedykowanego nadruku na tkaninę. W tym celu można sięgnąć po fotografię lub ukochaną grafikę. W sklepach dostępne są też sufity 3D. Dla indywidualnych Klientów niestety jest to za drogie rozwiązanie. Sufity 3d ujrzeć można raczej w klubach czy innego typu rozrywkowych punktach. Instalacja takiego sufitu trwa zaledwie chwilę. Podobnie jak przy suficie podwieszanym, tak i przy napinanym można poprawić wyciszenie pomieszczenia. W ten sposób jakiekolwiek hałasy nie będą mogły do nas trafiać.

Aktualnie udostępniane na rynku sufity napinane mogą posiadać jakikolwiek kształt na przykład gwiazdy. Wystarczy tylko uruchomić swoją pomysłowość. Jak już mówiłem dużym problemem sufitów napinanych jest ich wartość. Wynosi ona nawet około 160 zł za metr kwadratowy.