Wielu jednostkom, kamienice kojarzą się specyficznym charakterem. Szczególnie często są to gmachy, które powstawały w czasie przedwojennym, gdy to najznaczniejsze dla projektantów było popisanie się swoim talentem. Dlatego też, jeśli przejdziemy się ulicami miast, nie znajdziemy dwóch identycznych budynków pochodzących z tamtego czasu. Co najwyżej, mogą one posiadać kilka cech zbliżonych, jednak nigdy nie będą takie same. To, co wiąże wszystkie mieszkania ulokowane w kamieniczce, to spore pomieszczenia, jakie dostarczają nam wspaniałe okazje kompozycji pomieszczenia. Zlokalizujemy dodatkowo mieszkania mające wyjątkowo ogromną powierzchnie, jaką potrafimy prawidłowo wykorzystać. Wbrew pozorom, nawet nieduże mieszkanie pozwala nam na interesujące zorganizowanie wnętrza.

CZYTAJ TAKŻE – blog.dpsceilings.com

Modernistyczny styl w starej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, pomyśl nad ukazaniem ceglanej ściany. Dzięki temu podkreślisz nie tylko przedwojenny charakter, jednak również nadasz pomieszczeniu industrialny styl. Z cegłą będą się idealnie łączyć ściany w kolorze śnieżnej bieli. Co do mebli, to do takiego wnętrza perfekcyjnie będą pasować meble w jasnych kolorach. Żeby zaakcentować industrialny wygląd pomieszczenia, rozpatrz umieszczenie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one lokum nie wyłącznie oryginalnego wyglądu, jednakże światło pozyskane w ten sposób, nie będzie aż tak ostre. Aby przełamać pastelowe odcienie ścian także mebli, warto kupić sofę bądź fotele w mocnych kolorach, jak na przykład czerwieni czy zieleni. Na ceglanych ścianach rewelacyjnie będą się prezentować obrazy, albo półki z książkami w głębszych odcieniach.

Zużytkuj dostępną przestrzeń

Wysokie sufity, umieją kojarzyć się większości postaci z powierzchnią, jaką niezwykle trudno jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na zredukowanie pomieszczenia. Jest to funkcjonalne rozstrzygnięcie. Sprawia, iż mieszkanie staje się bardziej przyjemne. Jeśli mamy drobniejsze pomieszczenie, potrafimy również zdecydować się na wykorzystanie antresoli. Dzięki temu podzielimy powierzchnię na dwa różne poziomy. Też dzięki temu podejściu uzyskamy miejsce, które możemy w dowolny sposób zaaranżować. Mając zaledwie jeden pokój, potrafimy tam umieść nasze lokum do spania. Jeżeli posiadamy dwa, bądź trzy pokoje, może się tam znaleźć kącik do roboty, czy nasza domowa biblioteka.