Pranie pomimo, iż zdaje się być pracą potwornie nietrudną, wielu spośród nas może stwarzać dość duży problem. Innowacyjne sprzęty piorące mają programy wyjaśnione w niezwykle przyjazny sposób, jednakże, co jeśli nasza pralka nie posiada tego typu ułatwień? Oto parę porad, które warto wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie prania

Istotne, żeby nie ładować wszystkich ciuchów jednocześnie do pralki. Sortujemy ubrania po kolorach jak też tkaninach, z których są wyprodukowane. Jeżeli chodzi o kolory to pranie wypada podzielić na jasne, ciemne i kolorowe. Należyta selekcja kolorów umożliwi uniknięcie pofarbowania ciuchów. Nie każdy materiał toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej czytać metki, jaka temperatura prania jest polecana przez wytwórcę. W innej temperaturze będziemy prali ubrania jeansowe, bawełnę czy satynę.

2. Sprawdzaj metki!

Jak już we wcześniejszej części pisaliśmy dobrze jest spojrzeć na rekomendacje dotyczące prania zapisane na . Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie tylko, jaka jest odpowiednia temperatura prania, ale również czy w ogóle możemy prać albo prasować.

3. Temperatura wody

Znaczący jest wybór najwłaściwszej temperatury. Wrażliwe materiały pierzemy w niskich temperaturach. Trudne plamy w wysokich. Także czarne ciuchy opłaca się prać w niskich temperaturach, dzięki czemu nie stracą tak prędko swojego koloru.

4. Wybór specyfiku do prania

suszenie praniaCiemne, białe albo kolorowe? W zależności od tego, jakie planujesz robić pranie, dopasuj właściwy specyfik. Dostępnych jest bardzo dużo preparatów – proszki, kapsułki a także płyny. Pamiętaj, aby preparat był dobrany do koloru prania! Komplementarnie trzeba również użyć preparatu do płukania, jaki nada praniu świeższy zapach. Możesz także dodać do pralki profesjonalne chusteczki, jakie mają za zadanie wychwytywać pigmenty, które w razie czego mogły by pofarbować pozostałe pranie.

5. Uruchamiamy pralkę

Posegregowane pranie należy umieścić w bębnie pralki, dołożyć specyfiki do prania, wybrać odpowiedni program, zamknąć drzwiczki od pralki i ją włączyć. Prawda, że bardzo proste?