Nie zaprzeczymy, że młodość nie jest wieczna. W pierwszej kolejności psuje się nasza skóra. Małe zmarszczki mają prawo pokazać się zaledwie po 26 roku życia. Najczęściej są to przez wielu znane zmarszczki mimiczne występujące w narożnikach oczu.

Unikanie zmarszczek

Proces pojawiania się zmarszczek możemy próbować opóźnić w czasie, jednakże nie damy rady tego wyeliminować. Po pierwsze skórę trzeba bronić przed oddziaływaniem właściwości zewnętrznych. Gdy jest mróz powinniśmy zabezpieczać ją kremami tłustymi, a w okresie letnim kremami z filtrami przeciwsłonecznymi. Skóra domaga się regularnego namaczania z użyciem poprawnie dostosowanych mazideł. Wesprą ją kremy z naturalnych składników (masę recept można wyszukać w necie). Porządne skutki przynosi także stosowanie kremu na zmarszczki.

Sposoby leczenia zmarszczek

Zjawia się taki chwila, że środki zapobiegające nie są skuteczne i zmarszczki są coraz bardziej liczne i głębsze. Kobiety (czasem również chłopaki), które nie chcą pogodzić się z ich widokiem mają szansę korzystać z przeróżnych zabiegów medycyny i chirurgucznych.

Sprawą najmniej inwazyjną jest usunięcie zmarszczek poprzez wstrzykiwanie pod skórę mieszanek pochodzących z natury. Procedury tego typu ma się obowiązek dublować co kilka lub kilkanaście miesięcy. Głównie do takich zabiegów stosuje się kwas hialuronowy. To składniki naturalnie pojawiające się w ludzkim ciele, dlatego stopniowo są przez niego wciągane i nie działają jak powinny.

Coraz coraz większą sławą raduje się wypełnianie substancją Radiesse. Jest zupełnie niegroźne, przynosi prędkie jak i długofalowe skutki.

Niewiarygodnie znanym sposobem usuwania zmarszczek jest botox Kraków. Opiera się on na wstrzykiwaniu botuliny, która wstrzymuje wybrane mięśnie twarzy. skutki zabiegu są wybitnie szybkie. Pamiętaj, że źle zrobiony botox tworzy więcej ubytków niż profitów.

Gabinety medycyny estetycznej świadczą też usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem nowych urządzeń wykorzystujących działanie promieni lasera.

Robienie wspomnianych zabiegów musi być przeanalizowane z lekarzem medycyny estetycznej, który wytłumaczy na czym polega usuwanie zmarszczek. Kraków, Toruń i pozostałe duże miasta gwarantują tzw. wizyty poradniowe, podczas jakich formułowane są wskazania do leczenia. Odpowiedni wybór metody usuwania zmarszczek obcina ryzyko pojawienia się problemów.