Zorganizowanie kuchni nie jest łatwym zadaniem. Już na wczesnym etapie ustalania jej wyglądu pozostajemy przed poważnym dylematem. W jakim stylu chcemy ją urządzić, retro lub nowoczesnym. Które wyjście wyłonić, żeby nasza kuchnia perfekcyjnie się prezentowała oraz była ergonomiczna? To wszystko jest zależne od naszych potrzeb. Zarówno trend retro, jak także nowoczesny mają swoje wartości i słabości. Dlatego korzystnie jest dowiedzieć się, co potrafią nam zaoferować wspomniane style.

Kuchnia zabudowana czy wolnostojąca?

Najprościej mówiąc, styl retro oznacza się wolnostojącymi sprzętami AGD. To daje pewne pole do popisu. Nowoczesne rodzaje sprzętów AGD umieją zaskoczyć swoją stylistyką. W przeciwieństwie do tych do zabudowy, wolnostojące mają rozmaity design także koloryt. Kto oznajmił, iż lodówka musi być wyłącznie biała. Wartością sprzętów wolnostojących jest to, że nie są na trwałe przytwierdzone do danego miejsca. W jakiejkolwiek chwili wolno je przestawić. Jednocześnie w trakcie naprawy nie ma kłopotu z dotarciem do nich. Minusem niemniej jest fakt, iż zabierają dużo powierzchni. Przy wąskiej kuchni, nie zostanie nam za wiele przestrzeni roboczej. W stylu modernistycznym stawia się na pewnego rodzaju minimalizm. Sprzęty AGD mają być nieomal niewidzialne i zajmować jak najmniej miejsca. Dlatego też, postaci decydujące się na tego wariantu rozwiązanie częstokroć biorą urządzenia pod zabudowę. Sprzęt AGD w zabudowie stają się niejako niezauważalne, a w wypadku piekarnika potrafimy zadecydować, na której wysokości ma być ulokowany. Uzyskamy dzięki temu więcej przestrzeni, a w szczególności komfortu w trakcie tworzenia obiadów. Niestety, odbija się to na rozmiarze sprzętów. Sprzęty tego modelu muszą być niewiele zgrabniejsze, albowiem muszą mieć przestrzeń na elementy zabudowy. Wielkim walorem stylu współczesnego, jest okazja swobodnego zaplanowania każdego miejsca w kuchni.

Sprawdź ofertę – zmywarek do zabudowy MIELE

Najidealniejsza opcja dla ciebie?

Przy wyborze najefektywniejszego rozwiązania dla siebie, należałoby zwrócić uwagę na to jak duże wnętrze posiadamy. To nie oznacza, iż w wypadku sporej liczby przestrzeni powinniśmy za każdym razem stawiac na sprzęty wolnostojące, a przy mniejszej sprzęty pod zabudowę. Ogół jest uzależniona od tego, jak pragniemy urządzić naszą kuchnię także do czego przywiązujemy największą uwagę. Dużo jednostek decyduje się także na zamówienie zarówno sprzętów wolnostojących, jak i zabudowanych.